Translator

Pogoda

Szczecin
Listopad 29, 2021, 12:50 am
Pochmurnie
Pochmurnie
-1°C
prędkość wiatru: 1 m/s ESE
 

Dział Doradztwo Rolnicze – jest odpowiedzią na rosnącą potrzebę rynku w zakresie specjalistycznej wiedzy, informacji i profesjonalnego doradztwa w rolnictwie i sektorze rolnym. Podstawowe obszary działania to ekspertyzy i doradztwo oraz wspieranie przedsiębiorczości na obszarach wiejskich. Specjalizujemy się w branży rolniczej – głównie w tematyce dotyczącej pozyskiwania funduszy UE w rolnictwie. Dział świadczy profesjonalne usługi z zakresu szeroko rozumianego doradztwa rolniczego i rolnośrodowiskowego. Nasza oferta skierowana jest zarówno do rolników indywidualnych jak i przedsiębiorstw rolnych, oraz właścicieli gruntów rolnych z całego kraju. Działalność firmy koncentrujemy w województwie: zachodniopomorskim, jednak odległość nie stanowi dla nas problemu!

Pracownicy i konsultanci Działu Doradztwa Rolniczego posiadają wiedzę i doświadczenie zawodowe, oraz uprawnienia w zakresie oferowanych usług.  Z wykształcenia jesteśmy inżynierami rolnictwa lub ochrony środowiska, ekonomistami, prawnikami, pracowaliśmy bądź pracujemy obecnie w gospodarstwach rolnych oraz w spółkach rolniczych. Umiejętności w wypełnianiu wniosków o dotacje unijne zdobywaliśmy jako pracownicy i konsultanci pracując wcześniej na różnych stanowiskach miedzy innymi w Biurach Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Starostwach Powiatowych, Urzędach i Instytucjach Samorządowych oraz Zachodniopomorskich Uczelniach.

Posiadamy certyfikaty z zakresu pozyskiwania funduszy unijnych w ramach PROW jesteśmy zarejestrowani w krajowej bazie doradców CDR Brwinów, jako uprawnieni:

  • Doradcy rolnośrodowiskowi – dla PROW 2004 –2006 oraz 2007 – 2013.
  • Doradcy rolni – świadczenie usług w ramach działania dostosowania gospodarstwa rolnego do zasad wzajemnej zgodności „cross – complience”.

Posiadamy również uprawnienia inspektora rolnictwa ekologicznego w zakresie „Ekologicznej uprawy roślin i utrzymywania zwierząt” jesteśmy wpisani do rejestru inspektorów rolnictwa ekologicznego, prowadzonego przez Głównego Inspektora JHARS.

Zadaniem Działu Doradztwo Rolnicze jest pomoc mieszkańcom obszarów wiejskich, rolnikom i przedsiębiorcom w pozyskiwaniu środków krajowych i europejskich, oraz gospodarowanie na gruntach rolnych według zasad dobrej kultury rolnej zgodnej z ochroną środowiska.

 

Vimag Doradztwo Rolnicze nawiązało  współpracę z:

  • Przedstawicielami handlowymi w sprzedaży maszyn rolniczych.
  • Projektantami i kosztorysantami
  • Organizacjami rolniczymi
  • Ekspertami przyrodniczymi – botanikami i ornitologami
  • Jednostkami certyfikującymi
  • Firmami geodezyjnymi
  • Przedsiębiorcami z branży rolnej

Realizując zlecone nam zadania, dokładamy wszelkich starań, aby efekt końcowy zawsze stał na jak najwyższym poziomie. Naszym celem jest zadowolenie Naszych Klientówz rzetelnie świadczonych przez nas usług.  Zapraszamy do naszych biur powiatowych.